Bazalka je prostě královna koření

13.3.2023

Neumíme si bez ní představit žádné italské těstoviny, skvěle si rozumí s rajčaty a v posledních letech se s ní experimentuje i při přípravě zmrzliny či luxusních cukrovinek. Svérázná chuť bazalky si nás jednoduše získala. Tato bylinka se dá pěstovat nejen na záhonech, ale také v květináči za oknem.

Na českých zahradách a vlastně i v kuchyni se setkáte nejčastěji s bazalkou pravou (Ocimum basilicum), což je u nás nejčastěji pěstovaný jednoletý druh. Každý rok je nutné tuto „letničku“ vypěstovat ze semínek, ale pokud na výsevy nemáte vhodné podmínky, můžete si v našich zahradnických centrech pořídit už předpěstovanou sadbu. Vyberete si u nás z malolistých i velkolistých odrůd, které potěší sytě zelenou nebo purpurovou barvou. Tu pak už jen stačí po polovině května vysadit na záhony. Pokud už spěcháte, můžete sadbu vysadit o trochu dříve do květináčů, které zatím nepřízeň počasí přečkají u vás doma na světlém parapetu a ven je dáte až poté, co nebudou hrozit mrazy.

Díky výsevům můžete neskutečně experimentovat

Protože je o bazalku velký zájem a navíc se dá i poměrně dobře šlechtit, jsou k dostání nádherné odrůdy, které dokáží nahradit i okrasné květiny.

Mnohem větší výběr z odrůd je především v případě osiva, které se vysévá na záhon v květnu nebo do truhlíku v teple od března do dubna. Klidně si vytvořte vlastní bazalkovou zahrádku, ve které nebudou chybět zelenolisté ani červenolisté odrůdy. V případě purpurové si dokonce vyberete z mnoha odstínů od těch téměř červených až po temně fialovou, které chybí jen málo do černé. A aby toho nebylo málo, existují i vícebarevné, červenozelené odrůdy.

Bazalka do každé zahrady

Tato teplomilná bylinka pochází z tropických regionů Asie, kde ji místní obyvatelé pěstovali několik tisíciletí. Dnes už se ale pěstuje prakticky po celém světě, kde jí to podmínky jen trochu dovolují.

Kromě jednoleté bazalky se setkáte i s vytrvalými druhy. Ačkoliv se o nich mluví jako o trvalkách, aby přečkaly českou zimu, je potřeba jim trochu pomoct. V chladnějších oblastech by totiž i tak nejspíš vymrzly, proto je vhodné je pěstovat v květináči a na zimu je přenést do chladného interiéru.

Pokud ale bazalku potřebujete ve větším množství, což by u takové všestranné bylinky nebylo nic zvláštního, raději si ji každý rok vypěstujte ze semen nebo ze sadby. Je to totiž univerzální koření i součást bylinných čajů. Dokonce se využívá i při výrobě přírodní kosmetiky, tak jí dejte zelenou a pozvěte jí k sobě na zahradu.

Pěstování v nádobách

Nejlepší společnicí bude poblíž odpočinkové terasy, na balkonu i za oknem. Při letním večerním grilování ji oceníte i jako rostlinný repelent, moc totiž nevoní komárům. Pěstování v květináči má jednu velkou výhodu. Na bazalce pěstované na záhonech si totiž velmi rádi pochutnávají slimáci, kteří ji dokáží i během jediné noci hodně poškodit. V květináči ve větší výšce na ni ale nemůžou, je to tedy ten nejlepší způsob pěstování pro ty lokality, kde patří slimáci mezi hlavní škůdce.

Bazalka na záhonech

Určitě jste si někdy všimli, že ji někteří pěstitelé rádi vysazují mezi zeleninu.

Bazalka totiž funguje jako přírodní odpuzovač škůdců, navíc je skvělým parťákem pro rajčata. Podporuje totiž výraznou chuť zralých rajčat, nehledě na to, že si touto nakrájenou bylinkou můžete chuť rajčat ještě více zpestřit.

Co všechno umí?

Kromě toho, že je to skvělá přírodní aromaterapie, funguje i jako účinný lék při mnoha problémech. V čajových směsích potlačuje nadýmání a bolesti žaludku, tlumí bolesti hlavy a celkově zlepšuje psychický stav. Nastávající maminky jí zase ocení i kvůli tomu, že podporuje laktaci a stejně tak narovná trochu pošramocené trávení. Je to prostě bylina, kterou je dobré mít pěkně po ruce i v sušené podobě. Uchovat ji můžete ale také mraženou, pokud ji v čerstvém stavu najemno nasekáte a smícháte s máslem. A čemu vůbec vděčíme za to, že toho bazalka tolik umí? Je bohatým zdrojem bílkovin, olejů, vitamínu A, hořčíku, vápníku, železa i draslíku.

Nikdy ji nevysazujte na sluneční úpal

Pěstování bazalky není žádná věda. Poroste na slunci i v mírném polostínu. Přímé sluneční paprsky jí moc nesvědčí, mohou popálit dužnaté lístky. Ven ji nevysazujte dříve než po polovině května, spálí ji i mírný mráz. Dopřejte jí dobře propustný substrát pro bylinky s obsahem písku. Pravidelná zálivka ji povzbudí v bujném růstu i v tvorbě nových listů. Bez vody se příliš neobejde, ani s krátkodobým přísuškem se bazalka nevyrovnává příliš dobře.

Sklizeň se může trochu lišit

U velkolistých odrůd je možné sklízet jen samotné listy a výhony ponechat nepoškozené. U drobnolisté bazalky by to ale nebylo možné, proto se při sklizni vyštipuje přibližně polovina délky výhonků. Při zálivce a občasném hnojení nejlépe přírodním hnojivem pro bylinky ale zkrácené i listů zbavené výhony rychle znovu obrostou. Při sušení bazalky se možná trochu zapotíte, její kožovité lístky totiž nerady pouští vodu. Sušte je mimo sluneční úpal v dobře větrané místnosti na bylinných sítech, přičemž několikrát denně je otáčejte, aby se k nim ze všech stran dostal čerstvý vzduch. Na případné dosušení použijte sušičku na ovoce, jen nastavte nižší teplotu.

Bazalka v receptech

Její výrazná chuť si skvěle sedne s drůbežím masem i rybami. Často se přidává do provensálské kořenicí směsi, která nechybí v žádné kuchyni. Výrazná chuť ale podtrhne i zeleninové nebo vaječné saláty, v těstovinách pak nechybí ve formě skvělého pesta. Pokud chcete trochu experimentovat a bazalku vyzkoušet i ve slazených dobrotách, zkuste ji skombinovat s kvalitní tmavou čokoládou a rozhodně si nenechte ujít bazalkovou zmrzlinu.

Bazalkové pesto

Nesmí chybět na italských těstovinách, jeho výroba navíc není složitá. V létě si tedy skliďte čerstvou bazalku a pusťte se do jeho přípravy.

Suroviny:

2,5 šálku čerstvých listů bazalky

2 velké stroužky česneku

½ šálku piniových oříšků

½ šálku najemno nastrouhaného parmazánu

½ šálku kvalitního olivového oleje

Špetka soli

Jak na to:

Bazalku, piniové oříšky, česnek, sůl a najemno nastrouhaný parmazán dejte do mixéru. V průběhu mixování postupně přilévejte olivový olej. Struktura pesta by měla být jemná, přesto by v ní měly zůstat menší kousíčky. Pesto uchovávejte v menších patentových skleničkách v lednici.