Cibulka sazečka je tím nejlepším řešením pro všechny pěstitele

8.2.2023

Cibule je nedílnou součástí české kuchyně a jen málokdo se bez ní obejde. Je to jeden z nejdéle kuchyňsky využívaných druhů zeleniny, kterou lze i bez nadsázky nazvat přírodním léčivem s antibiotickými účinky. Pokud si chcete její pěstování usnadnit, dejte přednost sazečce, která celé pěstování výrazně zkrátí.

Kulturní druhy cibule byly vyšlechtěny z původních planých druhů a je nutno dodat, že tato přírodní antibiotika lidstvo používá už celou řadu tisíciletí. Původní prapředek kuchyňské cibule zřejmě rostl na území Persie, odkud se ale rychlostí blesku šířil dál. Cibule se našla i v egyptských pyramidách spolu s dalšími dary. Ve starověku se často konzumovala čerstvá, stejně tak tomu bylo i ve starověkém Římě, kde nesměla chybět v žádném pokrmu. Cibule si ceníme samozřejmě i dnes, v minulosti v některých kulturách fungovala i jako platidlo nebo dokonce obětina božstvům.

Každá je jiná

Cibule si v dnešní době ceníme jako skvělé zeleniny bohaté na vitamíny C, B1 a B2, ale stejně tak i jako koření, dá se totiž podobně jako česnek i sušit, čímž se dá poměrně dobře dlouhodobě uchovat. V případě cibule navíc platí, že každá odrůda plní tak trochu jinou funkci, hodně prozradí například barva slupky. Všeobecně mnohem déle skladovatelné jsou odrůdy se žlutou slupkou, ty většinou velmi dobře snesou i tepelné zpracování. Cibule s bílou slupkou bývá vhodná spíš pro krátkodobé uskladnění a mnohem lépe se hodí do čerstvých pokrmů, které neprojdou delším varem. Odrůdy s červenou slupkou jsou pak poměrně variabilní, některé se dají skladovat i poměrně dlouhou dobu, lehce nasládlá chuť ovšem červenou cibuli opět předurčuje k přípravě čerstvých pokrmů, které se dlouho nesmaží ani nevaří, najdou se však i výjimky. Před samotným nákupem sazečky si tedy ujasněte, pro jaký účel cibuli potřebujete, a stejně tak, jestli ji máte nebo jestli ji vůbec chcete dlouhodobě skladovat. Pokud ale máte na zahradě víc volného místa, vypěstujte si hned několik odrůd, které se liší nejen barvou slupky, ale také tvarem cibule. Kromě klasických odrůd si zamilujete i množilku, která se často označuje jako šalotka. I tato cibule je k dostání ve formě sazečky, jen jsou její mladé cibulky o dost větší než u jiných odrůd. Šalotka se od klasické cibule liší hned v několika znacích. Mezi ně patří tvorba hnízd cibulí. Ano, netvoří totiž jedinou cibuli, ale jejich shluk, který může čítat i na deset kusů. Každá cibulka je ovšem mnohem menší, nicméně se jedná o velmi dobře skladovatelnou cibuli, která se díky své velikosti hodí i pro samostatné nakládání nebo k okurkám zavařovačkám či jiné nakládané zelenině.

Vlastní cibule je nejlepší

V předjarním Zpravodaji dostupném v našich zahradnických centrech se můžete dočíst nejen o cibuli sazečce, ale také o sadbovém česneku, který se dá vysadit stejně jako tato zelenina na jaře. Pokud se ptáte, proč si vůbec pěstovat vlastní cibuli, když se zrovna tato zelenina dá celoročně pořídit v supermarketu, tak jednou z odpovědí je, že si pro cibuli můžete chodit na záhon průběžně. Využijete totiž i mladou cibulku s ještě zelenou natí. A vlastní sklizeň chutná nejlépe, každý pěstitel má totiž perfektní přehled, jak pečoval o půdu i o samotnou zeleninu. Některé odrůdy cibule jsou navíc opravdu dlouhodobě skladovatelné, máte tedy možnost ji vypěstovat v takovém množství, které vám při správném uskladnění zajistí naprostou soběstačnost, chce to jen trochu víc plánování.

Ze semen, nebo ze sazečky?

Cibule se dá poměrně dobře pěstovat i ze semen, která se vysévají na jaře do dobře propustné zeminy. Takovýto způsob pěstování ale bývá poměrně pracný, kromě výsevu bude nutné vyklíčené sazeničky také vyjednotit. Doba pěstování je navíc o měsíc delší.
Sazečka umožní přeskočit vyjednocení sazenic a navíc je cibule schopná sklizně většinou už v průběhu července, tedy o měsíc dřív. Mnohem snazší je ale také pletí nebo kypření půdy, sazečka totiž tvoří mnohem silnější nať než semenáčky.

Jak na výsadbu sazečky

  • Nejlepším termínem pro výsadbu cibule sazečky jsou březen a duben. V té době by měla být již rozmrzlá půda.
  • Jednotlivé cibulky se vysazují na vzdálenost 10 až 15 cm od sebe, rozestup řádků by měl být okolo 20 cm.
  • Cibulky se sází tak hluboko, aby byla špička těsně pod půdním povrchem nebo jen málo nad ním. Opět je důležité dodržet výsadbu podpučím směrem dolů.
  • U lehké písčité půdy je možné cibulky sázet ručně, u těžších půd je vhodné vyhrnout mělčí brázdu. Sazečka se nakonec ručně zahrne a zhutní.
  • Kromě klasických odrůd cibule vyzkoušejte také šalotku. Tato cibule ale potřebuje kvůli shluku několika cibulek mnohem více místa, proto ji sázejte na vzdálenost 20 cm do řádků v rozestupu 20 cm. Cibulky vysaďte do hloubky okolo 5 cm.

Připravte záhon na výsadbu

Cibule potřebuje záhon ideálně na slunci s kvalitní dobře propustnou půdou. Rozhodně moc neporoste v těžké jílovité a studené půdě, ve které bude navíc trpět na houbové choroby. Záhon před výsadbou cibule nikdy nehnojte čerstvým hnojem, ideálním hnojivem bude kompost nebo minerální hnojivo. I když cibule po hnojivech s vysokým obsahem dusíku poměrně dost naroste, nebude vhodná pro dlouhodobé skladování, s „rychlými“ živinami to u cibule prostě moc nepřehánějte. Stejně tak byste ji neměli sázet na záhon, kde předchozí rok rostla cibule, česnek nebo pórek. Záhon by měl být od jedlých cibulovin odpočinutý, jinak hrozí rozvoj chorob a škůdců, kteří by se mohli na sklizni podepsat.

Vyzkoušejte nejoblíbenější odrůdy cibule