Dopřejte si zázvorovo-citronové pohlazení

29.1.2023

Tím pohlazením nebude nic jiného než bylinný čaj od Sonnentoru, Zázvor Citron, který poznáte na první pohled podle krabičky s „medvídkovým“ designem.
Díky zázvoru se tento nápoj perfektně hodí na zimu či předjaří, kdy nás trápí kašel a rýma a potřebujeme navíc také zahřát. Přesně to tento bylinný čaj umí, tak si ho v klidu vychutnejte!

 

Čaj ve dvou podobách

Z našich zahradnických center si můžete odvézt tuto bylinnou směs se zázvorem a citronem hned ve dvou podobách. Buď si můžete vybrat směs v nálevových sáčcích, které stačí jednoduše přelít horkou vodou, nebo si pořiďte sypanou směs, u které si můžete sami zvolit, jak silný nápoj si připravíte. V každém případě máte jisté, že stejně jako jiné produkty od Sonnentoru ani tento neobsahuje stopy pesticidů, barviva ani umělá aromata. Jistě vás také potěší, že bylinky i koření použité na výrobu této směsi pocházejí z fair trade produkce, která je založená na férovém přístupu k dodavatelům, kolegům, obchodním partnerům i na ochraně životního prostředí a spravedlivém odměňování za kvalitní produkty.

 

 

 


Zázvor zahřeje, citron osvěží a lékořice zjemní chuť

Bylinná směs se zázvorem a citronem se dá popíjet prakticky celoročně, v létě dokonce i vychlazená s čerstvými bylinkami, v zimě ji ale nejvíc oceníte po zalití horkou vodou. Kromě sušeného zázvoru obsahuje také citronovou trávu, lékořici, citronovou kůru, listy máty, ibiškový květ a menší množství černého pepře, který spolu se zázvorem perfektně zahřívá.

Příprava

  • Nápoj připravíte během několika minut úplně jednoduše. Nálevový sáček stačí přelít 250 ml horké vody a počkat pět až deset minut, než se ze všech ingrediencí uvolní jejich specifická chuť.
  • V případě sypané směsi bude třeba lžičku bylin s kořením přelít přibližně 200 ml vody. Doba luhování je v obou případech stejná, záleží také na tom, jak silný nápoj chcete připravit.

Párování s jídlem

Bylinný čaj s lehkou citrusovou chutí se skvěle hodí hlavně k lehkým pokrmům, ideálně si ho tedy dopřejte k pečeným rybám, zeleninovým salátům nebo k thajským či orientálním pokrmům, se kterými se dobře páruje hlavně díky zázvoru. Pokud se rozhodnete si čaj osladit, přidejte do něj po mírném vychladnutí menší množství květového medu.

Zázvor zažene nachlazení, podpoří trávení i zlepší náladu

Největší bohatství zázvoru se nachází pod povrchem půdy, a ačkoliv se často traduje, že jím jsou kořeny, ve skutečnosti se jedná o podzemní oddenky. Zázvor lékařský pochází z jižní Číny a dnes je jedním z jeho největších světových vývozců Indie. Do Evropy tento zázrak dovezl údajně Marco Polo, který se se zázvorem setkal při svých cestách po Číně. I když se toto koření těší velké oblibě hlavně v posledním desetiletí, nejde o žádnou novinku, už generace před námi používaly zázvor při vaření i pečení. Zajímavou vlastností zázvoru je také to, že dokáže obměňovat své vlastní chuťové tóny, záleží totiž na tom, s čím se zrovna doplňuje. V bylinném čaji od Sonnentoru tak spolu s citronem vynikne jeho svěží citrusová chuť, zatímco pálivost či štiplavost podpoří kombinace s malým množstvím černého pepře. Kromě toho, že zázvor funguje jako univerzální lék při nachlazení, angíně, chřipce či zánětu průdušek, zároveň tlumí i bolesti hlavy, podporuje chuť k jídlu, zamezuje nevolnostem, čehož se využívá i při cestování nebo v rozumném množství také v průběhu těhotenství, stejně tak ale ulevuje při příznacích artritidy. Patří také mezi silné antioxidanty a díky svým zahřívacím schopnostem zrychluje metabolismus. Jako koření se používá nejčastěji ve formě jemně mletého prášku, do čajů se pak přidává ve formě kousků sušeného oddenku.