Odhalte kouzlo bílého čaje, čaje s příběhem

27.1.2023

Čaj s příběhem

Tento dnes tolik oblíbený nápoj byl od pradávna určen výhradně pro císaře a jeho dvůr. Ve skutečnosti se ale dlouho vůbec nepěstoval a proslavil se až před tisíci lety za vlády dynastie Sung, kdy představoval symbol bohatství.

Bílá pivoňka nebo také Pai Mu Tan (psaný též Bai Mu Dan) se ovšem vyrábí teprve necelých sto let. V Evropě nebyl donedávna téměř známý, ale v posledních letech je čím dál žádanější. Kolébkou bílého čaje je čínská oblast FuDing. Pokud se podíváme na Pai Mu Tan pod lupou, je potřeba připomenout, že se tento čaj zpracovává z lístků konkrétních kultivarů čajovníku, kterých je celkem pět, přičemž se daný čaj vždy vyrábí jen z jediné odrůdy.
A aby to nebylo moc jednoduché, ve dvou různých lokalitách se povedlo v poměrně krátké době po sobě vyšlechtit téměř totožnou odrůdu čajovníku, z jehož lístků se připravuje tento bílý čaj, který se ovšem na obou místech vyznačuje zcela odlišnou chutí. Bílá pivoňka tedy nemusí vždy chutnat úplně stejně.

 

Příprava

  • Čaj se zalévá vodou o teplotě 90 stupňů.
  • Protože se jedná o vícenálevový čaj, ze kterého opakovaným přelitím vodou připravíte hned několik šálků nápoje, nelouhujte ho příliš dlouho, postačí půl až jednu minutu.
  • Můžete zvolit čaj sypaný i ten v sáčku, jehož přípravu zvládnete během chvilky v práci i na cestách.

Proč si bílý čaj zamilujete?

Vyzkoušejte…

V zahradnických centrech si můžete zakoupit čaj Bílou pivoňku buď v sypané podobě, nebo v praktických nálevových sáčcích. Záleží jen na vás, jak rychlou přípravu zvolíte. Více o tomto čaji se dočtete v předjarním Zpravodaji v našich zahradnických centrech.