To pravé léto s okurkovým Syrobem od Kitlu

8.5.2023

Některé životní okamžiky si zapamatujeme díky chuti, která se nám vpisuje do paměti úplně stejně jako to, co vidíme. Pro někoho může být takový zážitek spojený třeba s ochutnávkou babiččina štrúdlu, pro jiného zase s degustací ovocného vína z první rybízové sklizně. Do paměti se vám ale určitě vryje i chuť okurkového sirupu, který je synonymem pro letní pohodu s letním drinkem v ruce.

Seznamte se…

Kitl Syrob Okurka je letní limitovaná edice skvělých sirupů v bio kvalitě.

Ačkoliv máme všichni zažité hlavně ovocné sirupy, určitě stojí za ochutnání i ten zeleninový, ve kterém hraje hlavní roli šťavnatá okurka. Právě ta sirupu propůjčuje lehký zeleninový nádech, který předurčuje skvělý chuťový zážitek v mnoha osvěžujících nápojích. A je úplně jedno, jestli si namícháte nápoj bez alkoholu, nebo s ním, všechny výsledky budou stát za to.

Proč zrovna okurka?

Tato plodová zelenina je originální, žádná jiná plodina se jí chuťově ani nutričně nevyrovná. I když se jí některé druhy zeleniny chuťově přibližují, stále to není ta pravá okurka, která vždycky chutná nejlépe čerstvě utržená přímo na vaší zahradě. Aby těch superlativů nebylo málo, přidáme ještě několik navrch. Okurka totiž obsahuje více než 95 % vody, což je hlavní důvod, proč se používá i pro hydrataci pokožky v pleťových maskách nebo v jiných produktech. Neobsahuje téměř žádné tuky ani cukry, hodí se tedy i pro diabetiky nebo každého, kdo se snaží kalorie stlačit na minimum. Kromě opravdu pořádné dávky vody obsahuje také spoustu vitamínů a minerálů, takže je to vlastně taková zeleninová lékárna. Za zmínku určitě stojí vitamín A, C, vitamíny skupiny B vyjma B12 a z minerálních látek pak draslík, křemík, měď, zinek, fosfor a měď. Ačkoliv je samozřejmě nejlepším rozhodnutím si pravidelně dopřávat čerstvé okurky ze zahrady, jejich chuť bude o to výraznější právě v sirupu.

Okurkový vítěz

Okurkový sirup Kitl získal četná ocenění pro svou chuť, kvalitu a jedinečnost výroby v bio kvalitě. A jaká ocenění to vlastně jsou?

  • Výrobek roku Libereckého kraje v kategorii Biopotravina
  • Zlatý klas na veletrhu Země živitelka

Oceníte rychlou přípravu

Okurkový sirup stačí jednoduše rozmíchat v drinku a doplnit ostatní ingredience, fantazii se meze nekladou.

Skvěle se hodí pro přípravu osvěžujících letních limonád, přidat ho můžete do sorbetu, ale i do spousty jiných alkoholických nebo nealkoholických nápojů. Zkuste třeba okurkové mojito či ovocno-zeleninové smoothie.

Recept na okurkovou limonádu přímo od Kitlu

Suroviny:

  • Okurkový Syrob Kitl
  • Plátky čerstvé okurky nejlépe v bio kvalitě
  • Vychlazená soda
  • Led

Jak na to:

  1. Do servírovací sklenice nalijte okurkový sirup Kitl (v poměru 1:10).
  2. Přidejte led a několik plátků okurky.
  3. Vše zalijte vychlazenou kvalitní sodou.
  4. Dozdobte plátky čerstvé okurky a servírujte.