Vypěstujte si doma svůj vlastní „čaj“

3.11.2023

V domácích podmínkách si vypěstujete nejen kávovník, ale také čajovník. Této rostlině původem z jihovýchodní a jižní Asie se u vás bude dařit kupodivu velmi dobře, stačí dodržet několik pravidel. Po několika letech pěstování se vám tento stálezelený keř navíc odvděčí sklizní lístků, ze kterých si můžete připravit svůj vlastní, a samozřejmě nejlepší čaj.

Čajovník čínský (Camellia sinensis) to neměl tak úplně jednoduché. Během historie se o něj zajímalo tolik botaniků a vědců, že si vysloužil pořádně dlouhou řadu latinských názvů. Právě proto je trochu složité se v jeho botanické historii vyznat. Jedno je ale jasné. Rodový název Camellia je pocta českému lékárníkovi Georgu Josefu Kamelovi, který téměř dvě desítky let působil na jednom z ostrovů Filipín. I když je čajovník známý hlavně jako kulturní rostlina určená pro produkci čaje, je to také dekorativní pokojovka, která potěší nejen sytě zelenými lesklými listy, ale po několika letech úspěšného pěstování také zajímavými bílými květy. Pokud splníte všechny podmínky, díky kterým se u vás bude čajovník cítit jako v bavlnce, můžete se dočkat i domácí sklizně lístků, ze kterých si připravíte čaj. Černý, zelený i bílý čaj se připravují z téže rostliny, rozdíl je jen v úpravě lístků, tedy v sušení a fermentaci.

Čajovník v interiéru i venku

V našich podmínkách si čajovník neporadí se zimou, proto se pěstuje jako interiérová rostlina. Mnohem lepší podmínky byste mu ale zajistili v zimní zahradě. Během léta však můžete svůj výpěstek přenést také na terasu nebo balkón, jen dávejte pozor, aby na něj nedopadaly polední sluneční paprsky, které by popálily listy.

Co všechno mu musíte dopřát:

  • Čajovník pochází z tropických a subtropických oblastí, kde roste do nadmořské výšky okolo 2000 metrů. Poradí si tedy i s poměrně nehostinnými podmínkami, nicméně mrazivou zimu u nás nepřežije. Raději ho proto pěstujte v interiéru.
  • Nejlépe poroste v polostínu nebo v místnosti s rozptýleným světlem. Klidně ho umístěte i na parapet severně orientovaného okna. Mnohem lépe si poradí s hlubším stínem než s úpalem.
  • Jednou z nejdůležitějších podmínek při pěstování je vyšší vzdušná vlhkost. Přetopený suchý vzduch v zimě bývá většinou pro čajovník „konečnou“. Vzduch v okolí rostliny zvlhčujte v průběhu celého roku, můžete rosit přímo i listy. Květináč s čajovníkem je možné také postavit na misku s keramzitem.
  • Zalévejte nejlépe dešťovou nebo převařenou vodou. Pozor, čajovník nesnáší vápník, na což se musí pamatovat i při hnojení. Kořenový bal by neměl nikdy úplně vyschnout, zároveň nesmí stát delší dobu ve vodě. Na zimu zálivku uberte úměrně teplotě vzduchu.
  • Rostlinu přihnojujte od května do konce srpna hnojivem pro azalky nebo jiné kyselomilné rostliny. Nikdy na hnojení nepoužívejte hnojiva s vápníkem.
  • Pokud pěstujete čajovník hlavně kvůli přípravě čaje, pak se snažte rostlinu rozvětvit pravidelným tvarováním. K zahušťování větviček bude docházet i při vyštipování vrcholových výhonků, které budete potřebovat na čaj. První řez ale ke sklizni zřejmě nepovede, přece jenom na jeden šálek nápoje bude potřeba lístků o něco víc. Řez provádějte od května do srpna, a to tak, že odstraníte vrcholky delších větviček. Výhon odstraňte těsně na listem.
  • Každý rok na jaře čajovník přesaďte do většího květináče. Pro přesadbu použijte substrát s obsahem rašeliny. Nádoba by měla být spíš hlubší než širší.
  • Hlavně během zimy nebo v předjaří se na listech objevují puklice, červci nebo svilušky. Červce nebo puklice z menší rostliny odstraníte i ručně, čajovník pak důkladně osprchujte vlažnou vodou a nejlépe rovnou přesaďte do nového substrátu. Na svilušky použijte postřik proti savému hmyzu.
  • Budete svůj čajovník letnit? Pak nezapomeňte na stínění.

 

 

Kam se hodí

Pěstování čajovníku potěší hlavně ty, co hledají rostlinu, která si poradí i s přistíněním. Hodí se do kuchyně, obývacího pokoje i do ložnice. Pokud to jen trochu jde, mějte ho trochu víc na očích, dopřejete mu tak mnohem víc péče. Nejen že by neměl nikdy úplně vyschnout, určitě ho budete časem chtít i tvarovat.

Jak na vlastní čaj?

Pro začátek pro vás bude nejjednodušší si připravit bílý čaj. Na jeho přípravu budete potřebovat sklidit co nejvíc plně vyvinutých mladých listů. Poté je nechte lehce zavadnout. Nakonec je přeneste do dobře větrané místnosti na doschnutí. Čajové lístky se dobře suší například na bambusových rohožích, můžete ale použít také síta na sušení bylinek.

Několik zajímavostí na závěr