Když zaťuká jaro na dveře

Pokud se chcete po zimě trochu odreagovat a oživit si vchodové dveře nebo branku přírodní dekorací, máme pro vás postup výroby tradičního věnce.
Oživí ho větvičky zimostrázu i cibuloviny, kterým to bude protentokrát slušet i bez květináče.

 

Věnec vydrží i několik měsíců v dobrém stavu, hodí se na zahradu i do chladnější místnosti domu.Jarní věnec může mít mnoho podob, zkuste tentokrát vsadit na kombinaci přírodních materiálů, cibulovin a floristických doplňků.

 
 

POMŮCKY:
– Kleštičky
– Štípačky
– Zahradnické nůžky
– Floristický drátek šedý nebo zelený
– Přírodní provázek a nebarvené lýko
– 2 ks slaměných korpusů průměru 25 až 35 cm
– 2 m přírodního provázku
MATERIÁLY:
– Větší množství větviček zimostrázu délky 8 až 10 cm
– 6 až 8 ks rychlených narcisů včetně cibulky
– Větvičky vrby jívy, případně dalších rostlin
– Floristické doplňky – peříčka, vajíčka, malé květináče
1. Na věnec budete potřebovat dva slaměné korpusy. Zatímco jeden z nich poslouží jako základ věnce, druhý rozeberte na jednotlivá stébla slámy. Předem si nastříhejte větvičky zimostrázu a cibulky narcisů očistěte od substrátu.
2. Drátek několikrát ovažte okolo korpusu, aby se neuvolnil. Udělejte očko, za které ho zavěsíte. Pokryjte čelní stranu korpusu slámou a větvičkami, každou řadu ovažte drátkem. Pokračujte stále ve stejném směru, dokud celý věnec nepokryjete.

3. Všechny potřebné pomůcky i materiály si dejte poblíž. Jednotlivé doplňky budete na věnec vázat provázkem nebo přichytávat pomocí drátku, obejdete se tedy bez tavné pistole.

 

5. Květináčky připevněte lýkem k věnci a co nejvíce je zapusťte mezi slámu a větvičky zimostrázu.

4. Nastříhejte si přibližně 30 ks dílů provázku délky 1 m, napůl přehněte, část svažte do copů a zbytek spirálovitě stočte, aby se přirozeně kroutil. Připevněte drátkem na horní část věnce.

 

6. Cibule narcisů připevněte stejným způsobem jako květináče. Díky tomu, že cibule obsahuje vodu i zásobní látky, vydrží narcisy bez substrátu i zálivky.

7. Ostatní doplňky ke korpusu přidělejte pomocí drátku. Drátek dobře ukotví hlavně doplňky větší hmotnosti.
8. Větvičky vrby jívy i dalších dřevin dejte pod drátek, kterým se kotvil zimostráz a sláma ke korpusu. Měly by být rozmístěné pravidelně po celé čelní straně věnce.