Nejrychlejší zelenina je roubovaná

Šťavnatá rajčata, okurky, papriky, cukrové i vodní melouny nebo třeba také lilky. Tuto i další zeleninu si můžete samozřejmě během jara vysít, anebo rovnou vyzkoušejte roubovanou sadbu. Ta bude mít oproti rostlinám vypěstovaným z výsevu opravdu velký náskok!

 

Co od vás bude zelenina potřebovat na oplátku
Ačkoliv je roubovaná zelenina oproti rostlinám vypěstovaným z klasického výsevu ve všech ohledech odolnější, i tak byste jí měli dopřát dostatek vody a živin. Během vegetace přihnojujte kapalným nebo granulovaným hnojivem a nezapomínejte, že nejlepší zálivka je dešťovou vodou o teplotě vzduchu, aby rostliny nedostaly teplotní šok.
Roubovaná vs. sadba z výsevu
Zatímco ještě před lety byste se setkali spíš jen s roubovanými okurkami, v současné době je běžně dostupná takto upravená sadba i dalších druhů zeleniny. I v našich zahradnických centrech ji seženete, tak ji vyzkoušejte, ať vidíte ten rozdíl. Podstatou této sadby je vylepšení klasické odrůdy zeleniny podnoží, která má specifické vlastnosti. Roubuje se na stejný nebo příbuzný druh. Tak třeba okurky a melouny si dobře rozumí s podnoží tykve, papriky, lilky a rajčata se ale roubují na stejný druh, jen na o něco odolnější odrůdu.

 

VÝHODY ROUBOVANÉ SADBY

    • VELKÝ NÁSKOK, protože RYCHLE ROSTE kvůli bujné podnoži.

 

  • Díky kvalitní podnoži má SILNÝ A ODOLNÝ KOŘENOVÝ SYSTÉM, který podporuje bujný růst i schopnost rostliny získat dostatek vody a živin z okolní půdy.

 

  • Je ODOLNĚJŠÍ VŮČI STRESOVÝM FAKTORŮM, například poklesům nebo střídání teplot, suchu i kolísavé vlhkosti.

 

  • Zdravá podnož dává i roubu do vínku VYŠŠÍ ODOLNOST VŮČI CHOROBÁM A ŠKŮDCŮM