Ovoce a koření, skvělá dvojka, která zahřeje

OVOCE A KOŘENÍ,

SKVĚLÁ DVOJKA, KTERÁ ZAHŘEJE

I když je zima sama o sobě kouzelná a přináší zase trochu jiné zážitky i podívanou, určitě si ji mnohem více užijete s šálkem horkého nápoje. Kromě tradičního čaje v mnoha podobách a příchutích si dopřejte také horký punč, svařák nebo skvělou kombinaci koření a ovoce.

Horké nápoje k svátkům logicky patří. Postarají se o dobrou náladu při rodinných sešlostech, na oslavách nebo také po lyžování a odpočinkové procházce. Takovým spolehlivým „ohříváčkem“ je koření. Skořice, badyán a hřebíček jsou klasikou, která nepatří jen do vánočního cukroví.

V zahradnických centrech si můžete pořídit pomocníky pro přípravu punče i svařáku, ve kterých kromě orientálního koření nechybí ani ovoce. Přípravu těchto horkých dobrot tak zvládnete raz dva. Pokud si myslíte, že kombinace jablka a skořice patří jen do závinu, pak vás určitě překvapí, jak si tato dvojka sedne i v horkém nápoji, který připravíte v alkoholické i nealkoholické verzi.

Celoročně se pak neobejdete bez čajů. Když jsou navíc zabaleny v netradičním obalu nebo v dárkové kazetě, máte překvapení pro své známé už vyřešené.

 

Ohřívací koření má v zimních nápojích své místo nejen kvůli výrazné chuti, ale také kvůli tomu, že jsou prospěšné pro naše zdraví. Tak třeba badyán působí antibakteriálně a antisepticky. Protože je to silný antioxidant, funguje i jako přírodní lék proti rakovině a revmatismu. Skořice pak podporuje trávení a snižuje hladinu cukru v krvi, což se o Vánocích bude hodit. Ani hřebíček ale za touto dvojicí nezaostává. Protože obsahuje hodně draslíku, perfektně zahřívá a díky obsahu manganu zase urychluje spalování tuků.

 

 TIPY PRO VÁNOČNÍ POHODU

 

TEKUTÉ KOŘENÍ NA SVAŘÁK
175 g a 365 g

Výluh kvalitního koření (skořice, badyán a hřebíček),
který se přidává k ohřátému vínu, takže je příprava svařáku rychlá a nápoj navíc skvěle chutná.

 

 PUNČ – TEKUTÉ KOŘENÍ S VIŠNĚMI 345 g

Skvělý pomocník pro rychlou přípravu punče.
Do hrnku s ohřátým vínem stačí dát jen několik lžiček tekutého
koření a odpeckovaných višní, které jsou součástí produktu, a je hotovo.

 

 

 

 

 

HORKÝ KITL JABLKO SE SKOŘICÍ 500 ml

Limitovaná edice se skvělou chutí jablka a skořice pro přípravu horkých alkoholických i nealkoholických nápojů. Do hrnku nalijte Jablko se skořicí a dolijte horkou vodou (ředění 1:8). Dospělí si mohou přidat kvalitní rum.

 

BASILUR WINTER BERRIES ASSORTED 60 gastro sáčků
Luxusní zimní kazeta černých čajů s ovocným aroma. Obsahuje celkem šest různých druhů čaje.

 

TARLTON TEA POT ROYAL STRAWBERRY BLACK TEA 100 g
Plechová dóza ve tvaru čajové konvičky se sypaným černým čajem, kousky jahod a jahodovým aroma.