Doplňky s dobrým nápadem

Nemusíte být nutně ve fázi zařizování úplně nového bytu, abyste si mohli pořídit ty správné interiérové doplňky. Pocit domova není jen o nutnostech potřebných k životu, je také o příjemných barvách, vůních i kvalitních materiálech. Deka, která zahřeje, svíčka, co provoní celý dům, a designová váza, v níž rozkvetou ty nejkrásnější květiny. Domov, to jsou prostě ty správné doplňky.

Vsaďte hlavně na jednotný styl a kvalitní materiály

V zahradnických centrech na vás nečekají pouze rostliny a zahradnické nutnosti, které potřebujete ke svému kouzlení pod modrou oblohou. Najdete tu i spoustu bytových doplňků.

I teplo domova může mít hodně podob. Pro někoho to jsou stylové svíčky, které samy o sobě fungují jako interiérový doplněk, pro jiného i LED řetězy, které ale nutně nemusejí zdobit jen vánoční strom.

I v předjaří se bude hodit ta správná deka nebo pléd, do kterého se zachumláte a vychutnáte si bylinkový čaj.

Nejde o to si dům přeplnit různými doplňky, od počátku věků platí, že málo je někdy více. Tak raději vyberte jen několik kousků, které vás neomrzí s koncem sezony. Nadčasový design a kvalitní provedení vás budou bavit po celý život.

4 tipy pro nejkrásnější květinovou výzdobu

 

  1. Pokud to jen trochu jde, obklopte se květinami. Ty k příjemnému pocitu prostě patří. Jenže ve váze nemusí „kvést“ jen čerstvé řezané květy, zkuste i ty, co nikdy neodkvetou. Název „umělé“ květiny je poměrně nelichotivý, zvlášť když se podíváte na detailní provedení i kvalitu. Pro každé roční období si přitom můžete namíchat druhově pestrou kytici, která bude váš domov zdobit po dlouhé měsíce.
  2. Zarytí milovníci všeho čistě přírodního určitě ocení i květiny sušené. Sice nevydrží tak dlouho jako umělé, ale pravost je zaručena.
  3. Květiny nikdy nevyniknou bez té správné vázy. Je úplně jedno, jestli vyberete tu z čirého skla, keramiky nebo betonu, vždycky by měla jít ruku v ruce s celkovým konceptem interiéru.
  4. A když už jsme u těch květin, určitě věnujte ten správný dárek i svým pokojovým rostlinám. I jim to totiž bude slušet jen tehdy, když je postavíte do jedinečného obalu. Na výběr máte z keramiky, skla, plastu i plechu, každý si prostě vybere.

Text: (red.); foto: Shutterstock