Jihomoravská tradice ukrytá pod víčkem

Také patříte mezi milovníky všeho poctivého a nejlépe lokálního? Tak to vás určitě nadchnou ovocné džemy a nakládaná zelenina od rodiny Boudových. Můžete si být jisti, že každý kousek ovoce nebo zeleniny, které najdete ve skleničce s originální etiketou, prošel jejich vlastníma rukama. Letos navíc zahajují už desátou sezónu, tak si ji vychutnejte s nimi!

LÁSKA K ŘMESLU I TRADICÍM

Název Bouda 1883 – Originál ze Znojma odkazuje na rodinnou tradici, která se právě v tomto roce začala rodit. Její základy už v minulém století položila prababička pana Boudy. Novodobá historie rodinného podnikání se ale začala psát před deseti lety, Boudovi se totiž právě v roce 2013 zavařování ovoce a zeleniny začali věnovat naplno. Od té doby už získali celou řadu ocenění, která jsou zárukou originality i skvělé chuti.

V našich zahradnických centrech se můžete přesvědčit na vlastní chuťové buňky, že se poctivá práce a nejvyšší kvalita čerstvé sklizně vyplácí.

 

Naším cílem je tvorba těch nejkvalitnějších a nejautentičtějších zavařenin, ale také podpora lokálních pěstitelů a obnova tradic. Snažíme se oprášit tradiční jihomoravské plodiny, které byly běžnou součástí životů generace našich prarodičů a během dlouhých let téměř upadly v zapomnění.

Boudovi, Originál ze Znojma

 

Tipy na nejlepší džemy a nakládanou zeleninu od Boudových

Štrúdlové jablíčko Extra džem je vyroben z křupavých jablíček ze Znojemska. Jejich lahodnou chuť doplňují rozinky, skořice a vanilka.

Kdoule Extra džem je oblíbený pro jemnou texturu, delikátní chuť a zvláštní vůni, díky typické znojemské plodině, kdouli.

Švestky s mákem Extra džem-delikátní chuť zralých švestek a máku. Ideální v kombinaci s tvarohem ve štrúdlu z listového těsta.

 

Hrušky s chilli Extra džem – originální dárek pro milovníky pikantních chutí. Skvělý jako dip k namáčení sýrů či uzenin.

 

 

 

 

Nakládané žampiony
Ve skleničce najdete baby žampiony z Moravy, které jsou naložené ve sladkokyselém nálevu.

Kysané zelí
Klasické kysané zelí podle tradiční receptury je vyrobeno bez použití siřičitanů. Pouze pasterováno.

Nakládaný česnek
Ve skleničce se doplňuje česnek, paprika a rozmarýn spolu se sladkokyselým nálevem.