Odolná a neúnavně kvetoucí

Růže Zepeti

Přesně taková je francouzská růže se sytě červenými květy, kterou si zamilujete pro její eleganci, dlouhodobé i opravdu bohaté kvetení. Výjimečná je ale i díky neskutečné odolnosti, při pěstování růže Zepeti totiž nebudete potřebovat žádné postřiky

Růže Zepeti je jedna z těch květin, které vypadají za všech okolností perfektně. Okrasné jsou na ní dokonce i sytě zelené listy, kterým na kráse neubere ani žádná z běžných chorob, které se jinak na růžích rády podepisují. Tady nic takového nehrozí.

Protože dorůstá výšky jen okolo 50 centimetrů a roste opravdu hustě a kompaktně, bude to ideální rostlina nejen do nádob na terasu, ale také do skalky, nižších květinových záhonů i na jejich okraje. Své jedinečné vlastnosti získala od svých rodičů, a to od trpasličí a mnohokvěté odrůdy.

Kromě růže keřové můžete dát přednost i formě stromkové, která vynikne hlavně poblíž posezení, kde si její krásu užijete plnými doušky.

Neskutečně odolná

Tato červenokvětá růže je při dodržení hlavních pravidel pěstování odolná vůči houbovým chorobám. Navíc bravurně odolává také letnímu horku a suchu. Nejlépe se jí bude dařit na slunném nebo lehce přistíněném stanovišti v kvalitní a dobře propustné půdě. Při výsadbě na záhon i do nádoby jí dopřejte speciální substrát pro růže nebo dobře rozložený kompost. Od května ji přihnojujte tekutým hnojivem pro růže, které podpoří bohatou tvorbu poupat.

Růže Zepeti se často nazývá kvetoucí kyticí, takže je to i ideální dárková květina, která kytici z řezaných květů doslova strčí do kapsy. Její květy jsou okrasné dokonce i po uschnutí. Pokud je tedy po dokvetení nestihnete odstranit, nic se neděje, růže bude i tak perfektní.

 

Keřová růže vysoká okolo 50 centimetrů ideální i do nádob na terasu. Kvete po celé léto!

Text: (red.), Reiners GmbH; foto: Shutterstock, Reiners GmbH