Světlo magické i útulné

Také je pro vás zima tím nejkouzelnějším ročním obdobím? Možná se už těšíte, jak se pěkně zachumláte do teplé deky a budete se kochat výhledem na osvětlenou terasu s šálkem teplého čaje v ruce. A protože neúprosný čas bude z každého dne ukrajovat kousek slunečního svitu, přichází řada na světlo, které si dopřejete prakticky kdykoliv.

Každý člověk někdy musí zpomalit, dokonce i ti, co mají na zahradě neustále zabořené ruce v záhonech. Zklidnění i odpočinek jsou pro každého z nás neskutečně důležité, jedině díky nim se zase budeme těšit na jaro, na objevování přírody i nové zahradnické pokusy, do kterých se rok co rok vrháme s vervou. Na to je ale ještě chvíli čas, teď se v klidu posaďte a nechte se unášet tím nekonečným klidem. Abyste si však zimu užili ještě víc, posviťte si na ni. Umělé světlo může mít spoustu podob, od světelných řetězů na vánočním stromku i na zimních dekoracích až přes světelné závěsy a rampouchy, které už první adventní neděli ozdobí střechy rodinných domů. Vší té kráse ale vévodí samozřejmě to nejjednodušší, na co vsázeli už naši předkové. Není jím nic jiného než staré dobré svíčky.

Vsaďte na tu nejkrásnější atmosféru

I když má krátký den své kouzlo, můžete si zimní pohodu přece jen zútulnit ještě víc. Tu správnou atmosféru dodají interiéru i zahradě svíčky. V nabídce zahradnických center jich najdete nespočet od klasického neparfémovaného provedení až po designové kousky s tou nejkrásnější vůní do vašeho domova. Pokud se rozhodnete svíčky, které pro naše předky symbolizovaly betlémské světlo, přesunout na terasu nebo do zahrady, zvažte, jestli jim raději nedopřejete vhodný „příbytek“. Tím může být designová nádoba z čirého skla nebo tradiční lucerna. Spojíte tak krásné s užitečným – světlo by vám jinak snadno sfoukl vítr a navíc tak zabráníte i nechtěným nehodám.

 

 

I když svíčky považujeme za zcela samozřejmý doplněk, který dokáže vykouzlit příjemné žluté světlo, můžeme toho od nich chtít mnohem víc. Zamilujete si například svíčky ze včelího vosku, s luxusní vůní parfémů nebo ty s dřevěným knotem, který po zapálení příjemně praská. Eliška Korbová, Zahrada Lisý, Popovice, Králův Dvůr