Vánoční stromek jako z pohádky

Čerstvé řezané stromky neodmyslitelně patří k tradičním českým Vánocům. Nejen že jsou krásné, ale stejně tak tyto dny prosytí příjemnou vůní jehličí. V zahradnických centrech se můžete těšit na borovice a smrky, ale také na jedle, které vydrží dlouho sytě zelené.

Každý rok pro vás v našich zahradnických centrech připravujeme ty nejkrásnější stromky, které jsou k tomuto účelu pěstovány na stromkových plantážích. Aby bylo opravdu z čeho vybírat, nabízíme je hned ve dvou kvalitách. Máte tedy na výběr, jestli zvolíte kavkazskou jedli Standard, která se vyznačuje dobrou kvalitou za dostupnou cenu, nebo Nejkrásnější vánoční stromek v exkluzivní prémiové kvalitě. Naši zahradníci pro vás vybírají ty nejlepší stromky při každoročních návštěvách na plantážích u pěstitelů v Dánsku.

ABY STROMEK VYDRŽEL DLOUHO ČERSTVÝ

  1. Stromek skladujte nejlépe na zahradě, aby byl na čerstvém vzduchu a v chladnu, nevadí mu dokonce ani déšť.
  2. Větve stromku se snažte i po přenesení domů rosit vodou, jehlice ji totiž velmi dobře absorbují a vydrží tak déle čerstvé.
  3. Za nejlepší místo se považuje světlá plocha co nejdále od zdroje tepla. Vhodná je chladná místnost s vyšší vzdušnou vlhkostí. Životnost stromku naopak zkracuje například podlahové topení.
Výběru vánočního stromku se každoročně účastní celá rodina, která by stromek měla vybírat s ohledem na to, co je pro ně důležité. Mezi nejoblíbenější stromky všeobecně patří jedle, které nepíchají tolik jako smrky, jsou velmi pravidelné a jejich větve rostou hustě, takže celý stromek působí malebně. Jedle navíc vydrží velmi dlouho sytě zelené, stačí dodržet několik důležitých zásad.
Stanislav Dvořák, Zahradnictví Dvořák a syn, Teplice