Venku chutná nejlépe

Také se tak těšíte, až se dny prodlouží, všude kolem to krásně pokvete a večery začnou příjemně hřát? Jakmile příroda i počasí zavelí, určitě se z domova přesuňte na čerstvý vzduch. Venku se nejen dobře zahradničí, na čerstvém vzduchu se naprosto perfektně i stoluje!

I když si se stolováním venku často spojujeme hlavně posezení s přáteli a víkendové grilování, je dobré své obzory trochu víc rozšířit.

Není nutné se omezovat výhradně na grilování, které se pro nás v posledních letech stalo národním sportem. Za zkoušku bude stát dokonce i snídaně, neformální oběd nebo klasická večeře i bez toho, abyste na takové stolování sezvali široké příbuzenstvo.

Venku vám bude jednoduše fajn po celé léto až do poloviny podzimu. Pokud jste tomuto trendu také propadli, určitě se vybavte praktickými doplňky, které vám stravování pod modrou oblohou zpříjemní.

Celé léto venku

Každé minuty strávené mezi čtyřmi zdmi je tak trochu škoda. Důvodem, proč se stolování tak rádi oddáváme doma, je hlavně určitá jednoduchost a jistota. Na terasu nebo na zahradu se přece jen musí všechno přenést, což může být hlavně při větším počtu strávníků časově náročné. Venkovní stolování se ale dá zjednodušit třeba tím, že si nejdůležitější věci dáte do praktického boxu. Ten se vejde na terasu nebo kamkoliv, kde ho budete nejvíc potřebovat. Klidně do něj dejte nejnutnější nádobí, ale také deky, ubrousky i další nutné potřebnosti. Pokud se chystáte na oběd pod modrou oblohou na chalupě, kde třeba nemáte ani terasu, vsaďte na snadno přenosné posezení a lehký stůl. Stolování si pak budete dopřávat i ve vzdálenějším ovocném sadu nebo poblíž jezírka, kde vám k večeři rozehrají tu nejlepší hudbu žabí společníci.

Posezení s dobrým nápadem

Tu správnou atmosféru oceníte nejen při soukromém posezení s rodinou, ale i tehdy, když chystáte trošku větší sešlost.  A s čím vším se tedy stanete mistry hostiteli?

  1. Ideálním pomocníkem vám bude venkovní osvětlení, které bude naprosto nutné hlavně po setmění. Světelné řetězy nejsou dovolené jen o Vánocích, typy s většími žárovkami oceníte i při oslavách nebo při jakékoliv každodenní příležitosti, na kterou si prostě jen potřebujete posvítit.
  2. Pokud dáte přednost světlu o něco živějšímu a pohyblivému, pak určitě volte svíčky všech možných typů i velikostí. Nechtěným nehodám zabrání lucerny, skleněné válce nebo praktické svícny.
  3. V létě vám budou dělat společnost nejen členové rodiny, ale také nezvaný hmyz. Komáry od stolu vyženou svíčky proti hmyzu. V zahradnických centrech najdete například svíčky Citronella Merkur a Sirius. Stačí je umístit na stůl, zapálit knoty a už se jen těšit z příjemné letní atmosféry.
  4. Ani bez řezaných květin by to nešlo. Kytice na stole prostě k tomu správnému obědu nebo večeři patří. Jen pro jistotu zvolte trochu odolnější vázu. Vůbec nebude na škodu o něco rustikálnější design, zkuste třeba nádoby z plechu, které splní svůj účel a jen tak se nerozbijí.
  5. Teplé a měkké plédy si sice během horkého poledne asi moc neužijete, ale třeba při snídani nebo večeři přijdou vhod.
Pokud už moc dobře víte, kde si stolování užijete nejvíc a co všechno k němu budete potřebovat, pak už jen stačí si připravit ty správné letní drinky. V zahradnických centrech vám s nimi samozřejmě pomůžeme. Zkuste širokou nabídku Cold Brew od Basilur, ledové čaje se stévií osvěží celou rodinu. Jeden sáček louhujte ve sklenici vychlazené vody po dobu pěti až sedmi minut, pak už jen přidejte kostky ledu a máte hotovo. Nápoj si můžete připravit i dopředu tak, že si čaj necháte louhovat přes noc v karafě umístěné v lednici.

Tipy pro váš letní relax

 

BASILUR Cold Brew Strawberry Cucumber & Mint
K létu rozhodně patří máta, okurka a šťavnaté jahody, jež se společně mění v osvěžující nápoj, který můžeme popíjet ráno, odpoledne i večer.

BASILUR Cold Brew Orange Mango
Exotické mango spolu se šťavnatým pomerančem vytvářejí sluncem nabitý nápoj plný sladkých chutí.

BASILUR Cold Brew Cherry Lime
Spojení třešně a jemně kyselé limetky je povzbuzující kombinací nejen pro letní odpoledne.

BASILUR Cold Brew Pomegranate Blueberry
Zajímavá kombinace granátového jablka a sladkých borůvek dokáže příjemně osvěžit. Přidáme-li pár kostek ledu, vytvoříme dokonalý drink pro milovníky neotřelých chutí.

 

 

 

Text: (red.), Mix-Tee; foto: Shutterstock, Mix-Tee